Profesor Park Jae Woo rozpracoval diagnostiku, harmonizace energie, léčbu psycho-emocionálních a fyzických poruch člověka s použitím bodů na rukách, nohách, prstech jako efektivního rychle působícího pultů distančního ovladače zdraví.

Teorie 6 KI prohlubuje čínskou filozofii, ve které existuje 5 prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) a vztahy mezi nimi. V teorii 6 KI se jedná o šest energií: vítr, teplo, horko, vlhkost, sucho, chlad. To jsou vibrace s konkrétními charakteristikami, které tvoří určité projevy ve vesmíru, přírodě a v organismu člověka. Mezi těmito energiemi jsou interakce. Všechny existující fyziologické a patologické procesy se dají vysvětlit z hlediska teorie 6 KI.

Každá z šesti energií zodpovídá v organismu za pár orgánů, spojených stejnou funkcí, systém těla, tkáň, endokrinní žlázu, smyslové orgán, emoce, atd.

Přebytek nebo nedostatek určitého druhu energie se projevuje typickými poruchami/nemocí v emocích, psychice a těle, například, vnikne hněv nebo smutek, bolesti zad, kloubů, zhorší se zrak…

6 KI mají v těle svá centra – čakru (čakrový systém) a cirkulují po energetických kanálech – meridiánech (meridiánový systém). Působením na body meridiánů a čaker se dá pomocí k harmonii energií, což vede k zlepšení stavu a uzdravení.

Na rukách a nohách je „projekce“ čaker a meridiánů těla (princip holografii), působením na ně se dá ovlivnit nejen množství, ale i kvalita energie, zabezpečit harmonie na energetické úrovni, výrazně zlepšit zdraví těla, aktivovat radost, štěstí, vrátit úsměv, spokojenost, dobré vztahy.

Způsoby působení: : akupunktura, magnetoterapie, masáž, moxování, léčba světlem, barvami atd..

Léčba na úrovni 6 KI je velice efektivní, měl by ji provádět kvalifikovaný specialista. Tento způsob léčby vyžaduje znalosti a pochopení toho, že v každém fyzickém nebo psycho-emocionálním problému se skrývá metafyzická příčina – disharmonie energií.

Meridiánový a čakrový energetické systémy a možnost získání harmonie se dá poznat na kurzech Su Jok, které jsou pořádány Asociaci Su Jok ČR.