Milada Konířová, Vysoké nad Jizerou

V září roku 2012 byl můj kolega z práce (59 let) odvezen do nemocnice s prasklými žaludečními vředy. Jeho stav po operaci byl velmi vážný s malou naději na přežití. Při operaci mu byla odebrána velká část žaludku a dvanáctníku. Měl problémy se slinivkou. Zánět a výpotky se vytvořily v celém břiše. V tomto stavu požádal ať přijdu na JIP. Přiznávám, že jsem měla jen málo odvahy něco podnikat, ale jeho stav byl tak vážný, že i lékaři v nemocnici přistoupili na mou pomoc. Začala jsem pracovat metodou SU JOK: posilovali imunitu a podporovali regeneraci orgánu přes aktivní body na rukách.

Pomáhala jsem kolegovi denně v průběhu 3 týdnů, pak 2x v týdnu 2 měsíce. Na Vánoce byl doma. Sám ještě pracoval další měsíce. (Podotýkám, že je velmi usilovný) V červenci 2013 mělo být rozhodnuto o jeho plném invalidním důchodu. Odmítnul jej a ještě dnes je v pracovním poměru a cítí se skvěle.

Ivana Svobodová, Praha

Má sousedka při vaření položila ruku na keramickou desku kamen. Celá dlaň byla popálená, vznikly puchýř a velká bolest. K nejbližšímu lékaři bylo 18 km. Okamžitě jsme ledovali body podobnosti a přikládali semínka pohanky. Bolest rychle ustupovala. Druhý den ráno byla dlaň bez puchýře. Pokračovaly jsme v terapii. Po třech dnech byla ruka naprosto zdravá. K lékaři má přítelkyně nemusila jít vůbec.