Klára Doležalová

 • herečka, moderátorka

Metodu Su jok znám již mnoho let a stále se k ní vracím, kdykoli mne v životě přepadne zdravotní problém, se kterým západní medicína umí jen těžce bojovat. A je až s podivem, kolik takových problémů existuje. Poprvé jsem vyhledala MUDr. Viktoriju Biljakovou, CSc. v době, kdy jsem si přála počít první dítě a měla jsem pocit, že to trvá příliš dlouho. Paní doktorka má s léčbou problémů s otěhotněním velké zkušenosti a i já po pár měsících terapie bez problémů otěhotněla. Ovšem nejvíce mi metoda Su jok pomohla v době,kdy jsem se léčila s vleklou cytomegalovirózou, ke které patří i tzv.únavový syndrom. Chtěla jsem se co nejdříve vrátit ke svému dřívějšímu životu a plnému tempu a navíc chtěla opět otěhotnět. Západní medicína mi tehdy nabídla terapii v podobě posilujících vitamínových injekcí a infúzí, k tomu jsem ale užívala bylinné preparáty čínské medicíny a definitivně mne na nohy postavila metoda Su jok a úsměv paní doktorky Biljakové. Netrvalo to ani tři měsíce a já zvládla přemoci nemoc, se kterou lidé běžně bojují rok i déle. Dnes už se na paní doktorku obracím i s problémy s dětmi a nesmírně mne uklidňuje fakt, že když už si člověk neví rady, vždycky existuje nějaká alternativa. U mne je to Su jok.

Zdeněk Vítek

 • reprezentant ČR v biatlonu
 • největších úspěchů dosáhl v letech 2000 – mistr Evropy, 2003 – bronz na MS, 2008 – bronz na ME
 • člen olympijského týmu

Sportuji odmala, což se časem začalo projevovat různými bolestmi pohybového aparátu. Před 13 lety jsem se prostřednictvím mé kamarádky, která je žákyní MUDr. Biljakové, seznámil s paní doktorkou a metodou léčby Su Jok a rozhodl se tuto metodu vyzkoušet. Účinky jsem začal pociťovat už při první návštěvě. Cítil jsem okamžité uvolnění. Od té doby se svěčuji do péče paní doktorky, ať mě trápí po zdravotní stránce cokoli – chřipka, nachlazení, mikrotraumata, zranění pohybového aparátu, stavy únavy, vyčerpanost, úporné bolesti, natržené svaly, různé zlomeniny. Su Jok praktikuji nejenom při problémech různé intenzity, ale také preventivně. Na závodech provádím první léčbu podle rad paní doktorky svépomoci, ve volnu se svěřuji do její péče. Su Jok je první léčba, kterou vyhledávám při jakýchkoli zdravotních problémech. Nikdy mě nezklame.

Mgr. Anna Kašíková

 • učitelka matematiky

Díky Su Jok terapii mám syna… Tři roky jsme s manželem řešili otěhotnění, poté jsme docházeli i na oddělení asistované reprodukce IVF. V té době jsem se dozvěděla o ordinaci p. dr. Biljakové a rozhodla se ji navštívit. Věděla jsem pouze to, že zde léčba pomáhá přes body na ruce. Začala jsem tam pravidelně docházet a poctivě plnit „domácí úkoly“. Podporovala jsem takto funkci svojí dělohy, která, jak jsem se až zde dozvěděla, byla velmi slabá. K rychlejší a intenzivnější pomoci jsem se rozhodla absolvovat lázeňský pobyt s p. dr., při kterém je možné mnohem komplexněji na daný problém působit. A to dalšími možnostmi, nejenom Su Jok, kromě jiného i Twist terapií, Taj Ji nebo Meditací úsměvu. Seznamovala jsem se se vším hlouběji a bylo to pro mne osobně něco nového. V klidném lázeňském prostředí jsem o všem hodně přemýšlela. Pokračovala jsem poté v návštěvách v ordinaci a rozhodla se o teorii získat více informací. Zúčastnila jsem se tedy víkendového intenzivního kurzu. Musím říci, že po tomto kurzu jsem pocítila velkou psychickou pohodu a vyrovnanost. Cvičila jsem v té době minimálně 3x týdně Taj Ji, docházela pravidelně do ordinace a cítila jsem se mnohem lépe i fyzicky. Po půl roce jsem se po poradě s p. dr. opět objednala na oddělení IVF. V termínu návštěvy, na kterém jsme se domluvili, jsem již ale měla od svého gynekologa potvrzeno, že jsem pár týdnů těhotná…

Olga Sivková

  • daňový poradce

  V r. 1997 jsem při gynekologické kontrole měla zjištěny myomy v děloze. Stav byl vyhodnocen jako vážný s okamžitou operací. Další kontrola v nemocnici potvrdila již zjištěné a byl mi stanoven termín operace. Požádala jsem o krátké odložení termínu a konzultovala situaci se svou přítelkyní. Ta měla základní informace o terapii SU JOK. Objednala jsem se k paní MUDr. V. Biljakové, CSc.

  Neměla jsem nejmenší představu, jak probíhá léčba, ale hned na začátku jsem pochopila, že mám šanci se léčit bez operace. Dodržovala jsem poctivě všechny uložené úkoly. Po 6-ti týdnech jsem šla na gynekologickou kontrolu. Má paní doktorka mi položila otázku: „co jste od poslední návštěvy dělala“. Já se neodvážila nic říct a ona si odpověděla sama – no, jak stárnete, tak problémy usychají, můžeme operaci vyloučit.“

  To bylo první setkání se SU JOKem. Od té doby jsem nejen věřila, ale začala se o něj zajímat více.

  Paní MUDr. V. Biljaková mě upozornila hned při první návštěvě, že můj hlavní zdravotní problém bude někde jinde. Měla naprostou pravdu, za 2 roky jsem dostala těžký záchvat dušnosti a v nemocnici byla zjištěna sarkoidoza plic I. stupně. Okamžitě jsme začali pracovat terapií SU JOK. Mám velké štěstí i na plicního lékaře, byla jsem stále pod kontrolou, ale nebrala jsem vůbec žádné léky. Stav se zlepšoval. Poslední roky chodím jen jednou v roce na plicní kontrolu a cítím se velmi dobře.

  SU JOK jsem začala studovat u paní MUDr. Biljakové,CSc. a zároveň jsem měla tu čest poznat a učit se u pana prof. Park Jae Woo .Pomáhám svým kolegům, přátelům, příbuzným k zlepšení zdraví při různých zdravotních problémech. Ve svém bydlišti již 3 roky vedu cvičení: Twist gymnastiku a Tai ji s úsměvem. Před mými zraky se lidé neskutečně pozitivně mění. Po prvních zkušenostech znovu vyhledávají pomoc této terapie.

  Na závěr mohu konstatovat, že mimo veškeré nezpochybnitelné kladné výsledky léčení, považuji SU JOK a všechny ostatní s ním spojené terapie za vynikající prevenci. Na rozdíl od klasické medicíny však vyžaduje aktivního pacienta.

  Příklady:

  • Má mladá přítelkyně při vaření na chalupě položila ruku na keramickou desku kamen. Celá dlaň byla popálená, vznikly puchýř a velká bolest. K nejbližšímu lékaři je 25 km. Okamžitě jsme ledovali body podobnosti a přikládali semínka pohanky. Bolest rychle ustupovala. Druhý den ráno byla dlaň bez puchýře. Pokračovali jsem v terapii. Po třech dnech byla ruka naprosto zdravá. K lékaři má přítelkyně nemusila jít vůbec.
  • V září roku 2006 byl můj kolega z práce (56 let) odvezen do nemocnice s prasklými žaludečními vředy. Jeho stav po operaci byl velmi vážný s malou naději na přežití. Při operaci mu byla odebrána velká část žaludku a dvanáctníku. Měl problémy se slinivkou. Zánět a výpotky se vytvořily v celém břiše. V tomto stavu požádal ať přijdu na JIP. Přiznávám, že jsem měla jen málo odvahy něco podnikat, ale jeho stav byl tak vážný, že i lékaři v nemocnici přistoupili na mou pomoc. Začala jsem pracovat metodou SU JOK: posilovali jsme imunitu a podporovali regeneraci orgánu přes aktivní body na rukách.
  • Pomáhala jsem kolegovi denně v průběhu 3 týdnů, pak 2x v týdnu 2 měsíce. Na vánoce byl doma. Sám ještě pracoval další měsíce. (Podotýkám, že je velmi usilovný) V červenci 2007 mělo být rozhodnuto o jeho plném invalidním důchodu. Odmítnul jej a ještě dnes je v pracovním poměru a cítí se skvěle.

Michaela Závodná

 • podnikatelka

Bolesti zad, které vyvrcholili v celkové vyčerpání organismu, mě dohnali k úžasné paní doktorce Biljakové a jejímu skvělému kolektivu sester. Když mi můj kamarád opakoval při mém lamentování, ať si k ní dojdu, neustále jsem to, jako každý z nás odkládala. Až jsem málem na to dojela.

V ordinaci jsem po odblokování baňkami zjistila, že lépe slyším, vidím, mohu se narovnat a bolesti zad lehce ustoupili. Po aplikaci jehliček jsem cítila, jak se mi proudy energie vrací do těla. Prostě jsem si v těle zablokovala, co se dalo, od trávicího ústrojí přes krk a dýchání až po pohybový aparát. Do toho hromady problémů v práci i v soukromém životě, které jsou vlastně původem toho všeho.

Na základě této neuvěřitelné zkušenosti jsem se rozhodla odjet na ozdravný pobyt, ze kterého jsem se a to opravdu nepřeháním vrátila jako vyměněná. Nyní stále navštěvuji ordinaci, pokaždé se dozvím něco jiného a po pravdě řečeno se mi velmi zamlouvá komplexnost a ucelenost SU JOK. To, jak nazírá na lidskou bytost a její rozvoj. A mezi námi, opravdu vše záleží jen na nás, to jak se stravujeme, pohybujeme, relaxujeme a hlavně jak se radujeme.